Biblioteka Gimnazjum im. Jana Pawła II otrzymała Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM). Powstało w ramach projektu„Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych” współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, a wdrażanego przez MEN.

Otrzymaliśmy cztery stanowiska komputerowe, sieciowe urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner) i oprogramowanie multimedialne:

-  EncyklopedięPWN,
 -  Wielki multimedialny atlas Świata PWN,
 -  Słowniki PWN:

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej służy przede wszystkim do celów edukacyjnych. Posiada stały dostęp do Internetu, dzięki czemu użytkownicy mają możliwość szybkiego wyszukiwania informacji.
Uczniowie i nauczyciele mogą tworzyć własne dokumenty i prezentacje, a także korzystać z programów edukacyjnych dostępnych w bibliotece. Centrum czynne jest w godzinach otwarcia biblioteki.